A A A

Apple zmienia nazwę systemu iOS

19 czerwca 2020, 12:50
To iPhone'y są najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy.
Apple zmienia nazwę systemu iOS

Koniec iOS-a

Według najnowszych doniesień Apple chce się pożegnać z nazwą iOS. Już w zeszłym roku specjalna wersja tego systemu, stworzona dla iPadów, została nazwana przez specjalistów z koncernu iPadOS. Według nowych przecieków także określenie smartfonów Apple'a ma przyjąć formę iPhoneOS.

 

Nowe nazewnictwo

Autorem Tweeta z informacją o planowanej zmianie nazw produktów z systemem iOS jest Jon Prosser, znany z publikacji plotek, które zazwyczaj okazują się prawdziwe. Tweet został wkrótce potwierdzony przez Maxa Weinbacha z XDA Developers.

Tweet Prossera

Jabłkowe plotki

Weinbach uzupełnił jednak wpis Prossera – jak podał, w oficjalnym e-mailu od Apple'a pojawiła się informacja, że wkrótce zniknie także sama nazwa iPhone'a. Prawdopodobnie zostanie ona zastąpiona określeniem Apple Phone. To wydaje się jednak mniej przekonujące. Nielogiczna byłaby zmiana nazwy na iPhoneOS przy jednoczesnej modyfikacji ogólnego określenia rodziny smartfonów na Apple Phone.

Warto przypomnieć, że zmiana na iPhoneOS byłaby swoistym powrotem do korzeni – tak bowiem oryginalnie nazywały się iPhone'y.

fot. Pixabay


Paula Jeziorska
Tagi: Apple, iOS
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto