A A A

Asus Chromebox - komputer typu mini PC

7 lutego 2014, 08:10
Asus pokazał swój pierwszy komputer mini PC wyposażony w Chrome OS oraz system pasywnego chłodzenia.
Asus Chromebox  - komputer typu mini PC

Asus Chromebox jest najbardziej kompaktowym minikomputerem wyposażonym w Chrome OS dostępnym na rynku. Niewielki kwadracik mierzy 124 na 124 na 42 mm.

Chromebox jest napędzany przez jeden z procesorów Intel Haswell (w USA Celeron 2955U lub Core i3-4010, a w Europie także z Core i7-4600U). W zestawie znajdziemy zintegrowaną kartę graficzną, 2 GB pamięci RAM (opcjonalnie 2 razy więcej) i 16 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Użytkownicy Asusa Chromebox mogą liczyć na 100 GB darmowej przestrzeni w usłudze Google Drive przez 2 lata.

W komputerze nie zabrakło portu HDMI, DisplayPort, czterech złącz USB 3.0 i czytnika kart pamięci SD. Modele z układami Core i7 będą wspierać wyświetlacze oferujące pracę w rozdzielczości 4K. Sprzęt ma system pasywnego chłodzenia, co oznacza, że jest praktycznie bezszelestny.

Asus Chromebox został wyceniony na 179 dol. Do sprzedaży trafi w marcu, zarówno w USA, jak i pozostałych rejonach świata.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto