A A A

Asystent Google pozwoli wysyłać powiadomienia innym użytkownikom

15 sierpnia 2019, 16:40
Google zamierza uczynić ze swojego asystenta narzędzie do komunikacji pomiędzy bliskimi osobami.
Asystent Google pozwoli wysyłać powiadomienia innym użytkownikom

Google chce uzupełnić swojego asystenta o nową funkcję – generowania powiadomień dla innych użytkowników. Po dodaniu osób do swojej zaufanej grupy użytkowników, możemy wysyłać przypomnienia jej członkom. Takie wiadomości tworzy się w kalendarzu głosowo lub za pomocą klawiatury ekranowej i wskazuje osobę, której ma się wyświetlić.

Usługa umożliwia nie tylko wybranie określonej godziny, ale też lokalizacji. Będziemy zatem mieć pewność, że powiadomienie o treści np. „zadzwoń, gdy dojedziesz" nie wyświetli się w połowie drogi. Da się też ustawić powtórzenie naszej wiadomości w przypadku jej zignorowania przez odbiorcę. Natarczywych użytkowników można jednak w każdej chwili zablokować. Funkcja blokowania będzie jednak ograniczona na kontach dzieci, by rodzice nie stracili z nimi kontaktu. Pojawi się ona już we wrześniu w wybranych krajach, m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

fot. 123RF


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto