A A A

Atak hakerski na amerykańskie agencje federalne

18 grudnia 2020, 14:30
Wykryto włamanie do sieci należących m.in. do Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Jądrowego.
Atak hakerski na amerykańskie agencje federalne

Zmasowana operacja

Dziennik „The Independent" poinformował o udanym ataku na amerykańskie agencje nadzorujące broń jądrową.

 

Zaczęło się w marcu

Ofiarą hakerów padły Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (National Nuclear Security Administration) i Departament Energii (Department of Energy), które chronią amerykańskie zapasy materiałów rozszczepialnych i broni jądrowej. Sam atak był częścią większej operacji szpiegowskiej przeciwko różnym agencjom federalnym.

Podejrzaną działalność wykryto w sieciach komputerowych Federalnej Komisji Regulacji Energetyki (Federal Energy Regulatory Commission), laboratoriach Los Alamos i Sandia w stanie Nowy Meksyk oraz w terenowym biurze Departamentu Energii w Richland.

Shaylyn Hynes, rzeczniczka Departamentu Energii, powiedziała dziennikarzom „The Independent", że w stwierdzono pojawienie się złośliwego oprogramowania w biznesowej części sieci komputerowej; nie wpłynęło ono na podstawowe funkcje departamentu w zakresie bezpieczeństwa narodowego ani na Narodową Administrację Bezpieczeństwa Jądrowego. Zainfekowana część sieci została odłączona od pozostałej części systemu

Amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) jest zdania, że atak rozpoczął się w marcu bieżącego roku. Urzędnicy podejrzewają, że dokonali go rosyjscy hakerzy.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto