A A A

Automatyczne otwieranie stron WWW

5 maja 2021, 09:00
Jak sprawić, aby przeglądarka internetowa po starcie od razu wyświetlała więcej niż jedną witrynę?
Automatyczne otwieranie stron WWW

Strona startowa razy pięć

Każdy wie, że przeglądarkę WWW można nakłonić do automatycznego wyświetlania konkretnej strony internetowej tuż po starcie. Jak jednak sprawić, by browser od razu otwierał kilka kart, a w każdej z nich pokazywał zawartość innej witryny?

 

Po prostu napisz „start"

Takie udogodnienie przydaje się osobom, które surfowanie w sieci zawsze rozpoczynają od wywołania stałego zestawu adresów. Rzecz jest wykonalna – wystarczy posłużyć się edytorem tekstu (takim jak systemowy Notatnik) i przygotować za jego pomocą odpowiedni plik wsadowy.

W pliku zapiszemy polecenia odpowiedzialne za otworzenie interesujących nas stron. Każdy adres poprzedzamy komendą start:

@echo off

start https://www.pcformat.pl/

start https://discord.com/invite/GXcd5Vd8MQ

start https://www.theregister.com/

start https://www.reddit.com/r/technology/new/

start https://slashdot.org/

Zapisujemy plik pod dowolną nazwą, nadając mu rozszerzenie BAT (np. strony_WWW.bat). Teraz wystarczy kliknąć ikonę zbioru, a zostanie uruchomiona domyślna przeglądarka, która otworzy karty z wskazanymi stronami. W pokazanym przykładzie będą to cztery sieciowe witryny oraz serwer Discorda przeznaczony dla czytelników „CD-Action" i „PC Formatu".

Przy pierwszym uruchomieniu pliku wsadowego może się zdarzyć, że zostaniemy poproszeni o zdecydowanie, który browser zainstalowany w systemie ma posłużyć do otworzenia stron w sieci.

fot. PC Format


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

GanTrack wyrusza na łowy
11 czerwca 2021
System GanTrack pozwala szybko odnaleźć skradziony samochód nawet w sytuacji, gdy złodzieje użyją zagłuszarki sygnałów GPS/GSM, co...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto