A A A

Ban za nagość

21 października 2021, 13:00
Wiedeńskie muzea uruchomiły platformę z przedstawiającymi nagość dziełami sztuki, które zostały usunięte z serwisów społecznościowych
Ban za nagość

Nadchodzi „nowa fala pruderii"

Na platformie OnlyFans prezentowane są prace, które znalazły się na czarnej liście mediów społecznościowych, a konta prezentujących ich instytucji zostały zbanowane.

Wszystko zaczęło się od TikToka, który w lipcu zawiesił konto wiedeńskiego muzeum Albertina za umieszczanie zdjęć japońskiego artysty Nobuyoshi Arakiego przedstawiających zasłonięte piersi. Wiedeńskie Rada Turystyczna (WRT) postanowiła walczyć z cenzurą mediów społecznościowych i uruchomiła platformę OnlyFans , na której muzea prezentują „nagie" dzieła sztuki będące w ich zbiorach. Witryna przeznaczona jest dla osób powyżej 18. roku życia, a jej użytkownicy otrzymują bezpłatną kartę Vienna City Card lub bilet do jednego z muzeów przedstawiających tu własne dzieła. Na kanale OnlyFans pojawią się między innymi prace artystów takich jak Egon Schiele – austriacki malarz ekspresjonista i Koloman Moser – grafik tworzący w XX wieku.

„Wiedeń i jego instytucje artystyczne, z prezentowanymi tu nagimi posągami i słynnymi dziełami sztuki, padły ofiarą 'nowej fali pruderii', czyli wytycznych mediów społecznościowych. Zostały wpisane na czarną listę, a konta prezentujących je instytucji są czasowo zawieszane" – tak WRT wyjaśnia motywy uruchomienia platformy OnlyFans i umieszczenia na niej słynnych dzieł sztuki ze stołecznych muzeów.

fot. YouTube


Katarzyna Bielińska
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto