A A A

Będzie bezpieczniej na Tinderze

24 stycznia 2020, 16:05
Popularna aplikacja randkowa zostanie wzbogacona o przycisk alarmowy i inne funkcje bezpieczeństwa. W końcu.
Będzie bezpieczniej na Tinderze

Na oficjalnym blogu Tindera pojawiły się informacje o planowanych zmianach w aplikacji. Chodzi tu o kwestie bezpieczeństwa. Twórcy w końcu podjęli się zminimalizowania skutków ubocznych randek w ciemno i wzięli na warsztat funkcje umożliwiające zaalarmowanie najbliższych o tym, że randka przebiega nie tak, jak powinna.

Do współpracy w projektowaniu zmian zaangażowano twórców platformy Noonlight, która dostarcza produkty bezpieczeństwa osobistego. Dzięki współpracy Tindera z tą aplikacją będzie możliwe sprawne kontaktowanie się ze służbami ratującymi życie, udostępnianie lokalizacji i połączenia z bliskimi.

Ponadto, podczas dodawania zdjęć na Tindera każdy użytkownik zostanie poproszony o zrobienie kilku selfie w czasie rzeczywistym, aby zweryfikować prawdziwość wgrywanych na profil fotografii.

Match Group, czyli spółka-matka Tindera zamierza wdrożyć funkcje z zakresu bezpieczeństwa także w pozostałych swoich apkach, np. w OkCupid.

Firmy prowadzące serwisy randkowe od lat były krytykowane za brak odpowiednich systemów bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki oznaczaniu lokalizacji oraz udostępnianiu rodzinie informacji dotyczących tożsamości partnera spotkania realizowane za pomocą randkowych apek mają stać się mniej ryzykowne.

fot. Tinder

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto