A A A

Big Format Gaming Display (BFGD) - 65-calowy komputer do grania

9 stycznia 2018, 11:10
Duży monitor to za mało? Nvidia przygotowała monitor dla bardzo oddanych graczy - 65-calowy model BFGD o rozdzielczości 4K, z odświeżaniem 120 Hz i technologią HDR.
Big Format Gaming Display (BFGD) - 65-calowy komputer do grania

Monitor ma wbudowane funkcje analogiczne do urządzenia Nvidia Shield, zatem umożliwia granie przy wykorzystaniu platformy strumieniowej (granie w chmurze), a także korzysta z aplikacji takich jak Netflix czy YouTube.

Nvidia zapowiedziała zestawy BFGD powstałe we współpracy z Asusem, HP i Acerem. „Gracze komputerowi oczekują wysokiej wydajności i krótkich czasów reakcji, dlatego do tej pory ograniczali się do tradycyjnych monitorów biurkowych", powiedział Matt Wuebbling, szef marketingu produktów GeForce w firmie NVIDIA. „BFGD zmieniają ten stan rzeczy. Dzięki najnowszym rozwiązaniom NVIDIA wbudowanym w te wyświetlacze, gracze mogą cieszyć się ulubionymi tytułami na wielkim ekranie z niskimi czasami reakcji".

Sercem wyświetlaczy BFGD jest najnowsza technika G-SYNC HDR, która w każdym momencie rozgrywki synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz z liczbą klatek na sekundę wyświetlanych w grze. Technika zmiennej częstotliwości odświeżania G-SYNC pozwala uzyskać płynną rozgrywkę z wyjątkowo krótkimi czasami reakcji na sygnały sterowania bez zakłóceń widocznych w grach, w których nie włączono synchronizacji pionowej. Nigdy wcześniej nie zastosowano jej w wyświetlaczu o tak dużej przekątnej.

Sam wyświetlacz 4K HDR jest wyposażony w podświetlenie ekranu rozmieszczone równomiernie na całej jego powierzchni (ang. full array backlight), cechuje się maksymalną luminancją wynoszącą 1000 nitów, a także obsługuje głębię kolorów DCI-P3, zapewniając najwyższą jakość obrazu.

Cena potencjalnego zestawu nie została podana. Może to na razie lepiej.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto