A A A

Bing zawiesza sugerowanie treści w Chinach

17 grudnia 2021, 13:00
Microsoft dostosował się do polecenia agencji rządowej.
Bing zawiesza sugerowanie treści w Chinach

30 dni bez podpowiedzi

Funkcja automatycznego sugerowania treści w przeglądarce Bing będzie zawieszona w Chinach przez 30 dni. Jak podaje Reuters, od koncernu zażądała tego „odpowiednia agencja rządowa".

Bing to obecnie jedyna duża zagraniczna wyszukiwarka działająca w Państwie Środka. W chińskiej witrynie pojawiła się informacja, że jako globalna platforma wyszukiwania Bing „pozostaje zaangażowana w poszanowanie rządów prawa i prawa użytkowników do dostępu do informacji".

Chiny sukcesywnie ograniczają działalność globalnych platform na swoim terenie. W październiku Microsoft poinformował o zamknięciu w tym kraju serwisu LinkedIn ze względu na nadmierne wymagania dotyczące zgodności z lokalnymi przepisami.

fot. Jeremy Bezanger – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto