A A A

Bizarro poważnym zagrożeniem dla użytkowników bankowości mobilnej

24 maja 2021, 15:00
Pojawił się nowy, bardzo niebezpieczny trojan atakujący aplikacje bankowe.
Bizarro poważnym zagrożeniem dla użytkowników bankowości mobilnej

Atak na banki

Instytucje finansowe przestrzegają przed nowym zagrożeniem, którym jest trojan atakujący klientów banków w Europie oraz w Afryce. Bizarro (tak bowiem nazwano wirusa) został opisany po raz pierwszy przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa firmy Kaspersky. Zagrożenie jest bardzo poważne – Bizarro okazuje się bardzo uniwersalnym narzędziem.

 

Bankowość w opałach

Do tej pory potwierdzono, że trojan umie obejść systemy bezpieczeństwa około 70 różnych banków i portfeli kryptowalut na całym świecie. Głównymi celami są użytkownicy z Afryki i Europy, ale pojedyncze przypadki działania wirusa wykryto też w Ameryce Południowej. Szkodliwe narzędzie powiela się poprzez wiadomości z odnośnikiem lub pod postacią aplikacji sprawiających wrażenie użytecznych programów.

Bizarro jest w stanie gromadzić dane o aktywności zainfekowanego telefonu i w ten sposób uzyskać dane dostępowe do kont z oszczędnościami. Obecnie jedyną skuteczną metodą walki z zagrożeniem jest zdrowy rozsądek. Najlepiej unikać pobierania nieznanych programów i nie klikać żadnych odsyłaczy, gdy otrzymujemy wiadomość z nieznanego źródła. Warto też korzystać z nieco bardziej pewnych zabezpieczeń biometrycznych.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto