A A A

CIA buduje laboratorium federalne

24 września 2020, 10:30
Pracujący dla wywiadu naukowcy i inżynierowie otrzymają część zysków z wynalazków.
CIA buduje laboratorium federalne

Jankeski „Q" na dorobku

Amerykańska Cenralna Agencja Wywiadowcza stale poszukuje uzdolnionych osób, które byłyby w stanie zająć się opracowywaniem najnowocześniejszych technologii. Problem polega jednak na tym, że państwowe instytucje płacą o wiele słabiej niż koncerny działające w Dolinie Krzemowej; to one właśnie przejmują najlepszych absolwentów wyższych uczelni.

 

Pensja plus tantiemy

Aby zwerbować personel działów zajmujących się najnowocześniejszymi technologiami szefowie agencji zdecydowali o utworzeniu CIA Labs – federalnego laboratorium, które będzie współpracować z instytucjami naukowymi, przemysłem i innymi laboratoriami rządowymi w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, nano- i biotechnologia, komputery kwantowe albo zaawansowane materiały. Zatrudnionym w laboratorum osobom wolno będzie zgłaszać wnioski patentowe do opracowanych innowacji i własnych wynalazków.

Każdy, kto zdecyduje się na podjęcie pracy w CIA Labs, może liczyć na gwarantowaną przez amerykański rząd emeryturę. Z kolei niewysoką, państwową pensję uzupełnią przychody otrzymywane praw do własności intelektualnej. Ta część wpływów na konto będzie stanowić maksymalnie 15% całkowitego dochodu z opracowanego wynalazku (do kwoty nieprzekraczającej 150 tysięcy dolarów rocznie).

fot. CIA


Adam Wiśniewski
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto