A A A

Chińska kolej sparaliżowana przez Flasha

28 stycznia 2021, 06:00
W prowincji Liaoning przez 16 godzin nie kursowały pociągi. Wszystko przez nieistniejącą już multimedialną wtyczkę do przeglądarek internetowych.
Chińska kolej sparaliżowana przez Flasha

Chińska kolej zaspała

W lipcu 2017 r. firma Adobe ogłosiła, że zaprzestanie wsparcia Flash Playera pod koniec 2020 r. Tym samym dała użytkownikom trzy i pół roku na przejście na nowe oprogramowanie. Ta wiadomość chyba jednak nie dotarła do wszystkich zakątków świata IT, ponieważ kiedy 12 stycznia br. firma ostatecznie zablokowała ładowanie zawartości Flash w odtwarzaczu, na 16 godzin sparaliżowana została chińska kolej.

 

Paraliż na 30 stacjach

Jak poinformował portal Apple Daily, problem pojawił się 12 stycznia o godz. 8.00 w mieście Dalian w prowincji Liaoning. Nastawniczy zgłosił, że nie ma dostępu do rozkładu jazdy pociągów. Nie można było zatem zaplanować ruchu na trasie, ani kontrolować harmonogramu odjazdów. W sumie problemy wystąpiły aż na 30 stacjach. Okazało się, że tamtejszy system zarządzania koleją bazował wciąż na technologii Adobe Flash. Problem udało się rozwiązać dopiero po 16 godzinach. O godz. 2.30 w nocy kolejnego dnia przywrócono ruch na wszystkich liniach, za wyjątkiem jednej. Nie udało się jednak tak szybko przeprojektować systemu, dlatego tymczasowo zainstalowano piracką chińską wersję wtyczki odtwarzającej treści Flash.

fot. jplenio - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto