A A A

Chrome: bezpieczniejsze surfowanie także w Androidzie

29 października 2020, 11:00
Użytkownicy browsera opracowanego przez Google'a mogą włączyć wzmocnioną ochronę na smartfonach i tabletach.
Chrome: bezpieczniejsze surfowanie także w Androidzie

Nie tylko desktopy

Funkcja Silniejsza ochrona, która pojawiła się już w aplikacji Chrome dla komputerów stacjonarnych, zawita bez wątpienia na sprzęt przenośny działający pod kontrolą Androida.

 

Eksperymentalnie, ale jest

Opisywaną funkcję da się włączyć już obecnie. Wymaga to jednak zmodyfikowania ustawień przeglądarki w sposób niestandardowy. Aby to zrobić, należy wpisać w pasku adresu frazę chrome://flags, a następnie odnaleźć i uaktywnić dwie flagi: Safe Browsing Enhanced Protection on Android oraz Security Section on Android.

Po zrestartowaniu przeglądarki i wydaniu komendy Ustawienia | Prywatność i bezpieczeństwo | Bezpieczne przeglądanie będzie można uaktywnić opcję Silniejsza ochrona. Internauci, którzy ją włączą, będą ostrzegani jeżeli na stronie, którą chcą odwiedzić, znajdują się jakieś podejrzane zasoby; otrzymają też powiadomienia po ewentualnym wycieku haseł zapisanych przez Chrome'a.

Google ostrzega jednak uczciwie, że ulepszona ochrona proaktywna wymaga przekazania koncernowi z Mountain View danych przeglądania.

fot. Google, Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto