A A A

CIA buduje laboratorium federalne

24 września 2020, 10:30
Pracujący dla wywiadu naukowcy i inżynierowie otrzymają część zysków z wynalazków.
CIA buduje laboratorium federalne

Jankeski „Q" na dorobku

Amerykańska Cenralna Agencja Wywiadowcza stale poszukuje uzdolnionych osób, które byłyby w stanie zająć się opracowywaniem najnowocześniejszych technologii. Problem polega jednak na tym, że państwowe instytucje płacą o wiele słabiej niż koncerny działające w Dolinie Krzemowej; to one właśnie przejmują najlepszych absolwentów wyższych uczelni.

 

Pensja plus tantiemy

Aby zwerbować personel działów zajmujących się najnowocześniejszymi technologiami szefowie agencji zdecydowali o utworzeniu CIA Labs – federalnego laboratorium, które będzie współpracować z instytucjami naukowymi, przemysłem i innymi laboratoriami rządowymi w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, nano- i biotechnologia, komputery kwantowe albo zaawansowane materiały. Zatrudnionym w laboratorum osobom wolno będzie zgłaszać wnioski patentowe do opracowanych innowacji i własnych wynalazków.

Każdy, kto zdecyduje się na podjęcie pracy w CIA Labs, może liczyć na gwarantowaną przez amerykański rząd emeryturę. Z kolei niewysoką, państwową pensję uzupełnią przychody otrzymywane praw do własności intelektualnej. Ta część wpływów na konto będzie stanowić maksymalnie 15% całkowitego dochodu z opracowanego wynalazku (do kwoty nieprzekraczającej 150 tysięcy dolarów rocznie).

fot. CIA


Adam Wiśniewski
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Flash: jeszcze 10 tygodni
23 października 2020
Adobe zaczyna rozsyłać przypomnienia o zbliżającym się zakończeniu obsługi technologii Flash.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto