A A A

Co w labie piszczy?

10 marca 2021, 09:00
Sprawdzamy, jakie nowości są przygotowywane w przeglądarce Chrome.
Co w labie piszczy?

Kliknij kolbę

Inżynierowie Google'a stale pracują nad ulepszeniami przeglądarki Chrome. Spróbujmy się dowiedzieć, jakie nowe funkcje są właśnie przygotowywane.

 

Tylko Canary

Najłatwiej będzie skorzystać z eksperymentalnego wydania Chrome'a, należącego do linii Canary. Ten wariant browsera pobierzemy spod adresu www.google.com/intl/pl/chrome/canary/. Program działa niezależnie od zwykłej, stabilnej odmiany przeglądarki.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wpiszmy w pasku adresu frazę chrome://flags, a następnie wyszukajmy flagę Chrome Labs. Po ustawieniu jej statusu na Enabled należy zrestartować Chrome'a:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Po prawej stronie paska adresu zobaczymy nową ikonę kolby:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Kliknięcie ikony skutkuje pojawieniem się listy Eksperymenty:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Znajdziemy tu właśnie zestawienie funkcji, nad którymi trwają prace. Na razie (w marcu 2021 roku) są nimi: Reading List, Tab Search i Tab Scrolling. Po aktywowaniu pierwszej z nich na pasku zakładek zostanie dodany folder Do przeczytania:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Aby umieścić adres strony WWW w tym folderze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy kartę, na której wyświetlana jest witryna, a następnie wybrać z menu kontekstowego opcję Dodaj kartę do listy Do przeczytania:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Funkcja Tab Search pozwala przeszukiwać listę kart wyświetlaną po rozwinięciu menu umieszczonego nad omniboksem:

Chrome - funkcje eksperymentalne

Po uaktywnieniu funkcji Tab Scrolling możliwe jest przeskakiwanie między wieloma otwartymi równocześnie kartami przeglądarki dzięki kręceniu kółkiem myszy.

Eksperymentalne funkcje możemy włączyć zazwyczaj nawet w stabilnej wersji przeglądarki Chrome. Natomiast ich lista na razie pojawia się tylko w edycji Canary. Wariant stabilny pozwala uaktywnić flagę Chrome Labs, ale jej kliknięcie nic nie daje – wyświetlana jest zupełnie pusta lista.

fot. Google, OpenClipart-Vectors – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Xiaomi znika z listy CCMC
13 maja 2021
Amerykański Departament Obrony rezygnuje z wpisania chińskiego koncernu na listę komunistycznych firm wojskowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto