A A A

Cooler Master - obudowa z wydajnym chłodzeniem

10 października 2017, 13:30
MasterCase H500P od firmy Cooler Master, właśnie wkracza na scenę. Produkt skierowany jest do osób, dla których najważniejsze cechy obudowy to solidność i wydajne chłodzenie.
Cooler Master - obudowa z wydajnym chłodzeniem

Problemem wielu obudów obecnych na rynku jest stawianie designu wyżej niż efektywnego chłodzenia. Wygląd niewątpliwie ma znaczenie, ale o prawidłową temperaturę wewnątrz komputera warto dbać. Cooler Master MasterCase H500P, według zapewnień producenta łączy obie te cechy. Rozplanowanie chłodzenia jakie możemy zobaczyć na udostępnionych zdjęciach rzeczywiście wygląda obiecująco.

Duży przepływ powietrza

Futurystyczna stylistyka MasterCase H500P przypomina obudowy tegoż producenta z serii High AirFlow. Przedni panel nowego modelu jest zdominowany przez dwa duże wentylatory o średnicy 200 mm. Kolejne dwa można zamontować na górnym panelu, dzięki czemu przepływ powietrza w nowej konstrukcji Cooler Mastera powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Podświetlenie

Cooler Master MasterCase H500P z całą pewnością przyciąga wzrok. Ma w tym niebagatelny udział podświetlenie wentylatorów. Ich barwę można kontrolować za pomocą dodatkowego kontrolera. Jeżeli zamontujemy wewnątrz jedną z coraz bardziej popularnych płyt głównych z dostępnym sterowaniem diodami LED RGB, możemy swobodnie manipulować podświetleniem z użyciem stosownej aplikacji.

Pochwal się wnętrzem, pochwal się grafiką

Skromność to nie jest najbardziej wydatna cecha tej obudowy. Panel boczny oraz przedni wykonano z lekko przyciemnianego, hartowanego szkła. Dzięki temu widać wnętrze wraz ze wszystkimi zamontowanymi komponentami. Dodatkowo H500P posiada pionowy slot PCIe, który umożliwia montaż grafiki równolegle do okna.

Ukryte przewody

Specjalnie zaprojektowano też układ kabli w obudowie. Od umieszczonego z przodu zasilacza można je poprowadzić w ukryciu - MasterCase H500P wyposażono bowiem w wewnętrzne osłony. Takie rozwiązanie pozwala zarządzać okablowaniem w taki sposób, aby nie psuły widoku na oświetlone podzespoły komputera.

Chłodzenie WC i LC

MasterCase H500P oferuje możliwość zamontowania na górnym panelu radiatorów o długości nawet do 360 mm. Dodatkowo z przodu obudowy można zamontować kolejny duży radiator. Co zrobić, jeśli takie rozwiązanie okaże się niewystarczające dla fanów PC-tów z naprawdę mocnymi podzespołami? Wówczas pozostaje montaż chłodzenia wodnego. Jak deklaruje producent na tego typu rozwiązanie z pewnością nie zabraknie miejsca w H500P.

Cooler Master MasterCase H500P jest dostępna od dzisiaj. Cena tego modelu to około 640 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto