A A A

Coraz więcej osób kupuje akcesoria do noszenia

28 maja 2021, 16:00
Gwałtownie rośnie sprzedaż smartwatchy i innych ubieralnych gadżetów
Coraz więcej osób kupuje akcesoria do noszenia

Liderem na rynku elektronicznej galanterii jest Apple

W ostatnich latach nastąpił przełom w rozwoju elektronicznych gadżetów do noszenia na sobie, takich jak smartwatche, opaski monitorujące oddech i poziom tlenu we krwi, inteligentne tkaniny czy okulary rozszerzonej rzeczywistości. Ma to odzwierciedlenie również na rynku. Według firmy badawczej IDC w pierwszym kwartale tego roku sprzedało się ponad 100 milionów sztuk elektronicznej galanterii. W drugim kwartale 2021 roku sprzedaż wzrosła o 34,4 procent w porównaniu z tym samym kwartałem w 2020 roku.

Liderem na tym rynku jest Apple – prawdopodobnie dzięki zegarkowi Apple Watch. W pierwszym kwartale 2021 roku gigant zagarnął 28,8 procent całego tortu. Na kolejnych miejscach pod względem sprzedanych e-urządzeń do noszenia są: Samsung, Xiaomi oraz Huawei. Choć w ciągu ostatnich kilku lat gadżety do noszenia stanowią jedną z najszybciej rozwijających się kategorii elektroniki osobistej, wciąż pozostają daleko w tyle za smartfonami.

fot. Erika Wittlieb – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto