A A A

Corsair Glaive RGB Pro

20 grudnia 2019, 12:45
To bez wątpienia jedna z najciekawszych myszek w ofercie Corsaira.
Corsair Glaive RGB Pro

Cechą, która wyróżnia Glaive RGB Pro na tle konkurencji, są wymienne panele boczne. Montujemy je magnetycznie – szybka wymiana nie nastręcza więc żadnych problemów. W pudełku znajdziemy trzy panele, różniące się one od siebie kształtem i wykończeniem. Pierwszy jest standardowy i zarazem najłagodniej wyprofilowany. Drugi tworzy swego rodzaju nieckę na kciuk, zostawiając tym samym zauważalnie więcej miejsca na chwyt i odstając nieco od linii obudowy. Trzeci z kolei ma formę skrzydełka, na którym można swobodnie ułożyć palec. Dwa ostatnie są pokryte grubą warstwą antypoślizgowej gumy. To, który panel zagości na stałe, zależne jest oczywiście od gustu użytkownika – mnie najbardziej spodobała się bramka numer dwa.

Niezależnie od wyboru Glaive RGB Pro ucieszy bardzo dużą wygodą i kulturą pracy. Mysz najlepiej nadaje się do chwytu palm, choć nie miałem też problemu z wygodnym rozłożeniem całej dłoni. Entuzjaści używania koniuszków palców powinni jednak poszukać sobie czegoś o mniejszych gabarytach. Gryzoń wzorowo współpracuje z materiałowymi podkładkami, bez problemu radzi sobie również z twardszymi nawierzchniami.

Czterem ślizgaczom (te większe umiejscowiono w tylnej części) partneruje piąty, znajdujący się pod spodem największego bocznego panelu. Jest to o tyle istotne, że podpórka na kciuk znacząco wystaje poza standardowy obrys urządzenia. Dobrze zatem, że producent pomyślał o kwestii dodatkowego poślizgu i podparcia – nie zdarza się to często i świadczy o dużej pieczołowitości wykonania.

To samo zresztą można powiedzieć o pozostałych elementach konstrukcji. Metalowa rolka została tu pokryta solidną warstwą gumy, bardziej więc przypomina – z przymrużeniem oka – koło terenowe niż element konstrukcji myszki. Praca? Wzorowa! Rolkę osadzono na średniej głębokości, sam przełącznik jednak jest stosunkowo płytki i nie wymaga przyłożenia dużej siły, co w połączeniu ze stabilnością osadzenia sprawia, że całość działa pewnie i nie nastręcza problemów w ogniu walki. Przewijanie jest ciche, pod palcem jednak łatwo wyczuć sposób pracy tego elementu.

To samo można powiedzieć o przyciskach bocznych: nie zostały potraktowane po macoszemu, łatwo dają się wyczuć i nie sprawiają kłopotu przypadkowymi kliknięciami. Szkoda tylko, że nie zastosowano tu metalu, choć tworzywo wygląda bardzo estetycznie. Pod głównymi przyciskami spoczywają przełączniki Omron – producent deklaruje trwałość na poziomie 50 milionów kliknięć. Ich praca nie pozostawia pola do krytyki: jest miękko i sprężyście i choć stawiają one raczej niewielki opór, to trudno o incydentalną aktywację.

Za świetnym wykonaniem idą bardzo dobre parametry sensora i wysoka dokładność. PMW3367 sprawia, że nie doświadczymy predykcji, akceleracji czy interpolacji. Niemal w ogóle nie występują również szumy – ich śladu można dopatrzyć się jedynie w najwyższych czułościach, które jednak w praktyce i tak są niegrywalne. DPI, jak i pozostałe parametry związane z codziennym użytkowaniem myszy (m.in. makra, profile czy podświetlenie RGB) zmienimy w rozbudowanym oprogramowaniu iCUE, co w praktyce jest kolejną zaletą urządzenia.

To bez wątpienia świetna myszka dla osób praworęcznych, które dodatkowo pragną szerszych możliwości dostosowania kształtu i dużego komfortu. Masa powyżej 100 gramów wskazuje co prawda raczej na uniwersalny charakter urządzenia, jestem jednak przekonany, że Glaive RGB Pro sprawdzi się również w przypadku dynamicznych shooterów.

Corsair Glaive RGB Pro

Cena: 300 zł

www.corsair.com

Sensor optyczny PMW3367, 16 000 dpi, prędkość maks. i przyspieszenie – brak danych, przyciski: 7 programowalnych plus rolka, interfejs USB 2.0 (kabel 1,8 m), inne główne przełączniki Omron (50 milionów kliknięć), 3-strefowe podświetlenie RGB, wymienne panele boczne, makra, wbudowana pamięć na ustawienia, przycisk zmiany dpi, oprogramowanie iCUE, 3 wymienne panele boczne, wymiary 125,8x91,5x44,6 mm, masa 121 gramów.


Grzegorz Karaś
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto