A A A

Corsair K83 Wireless - bardzo wielofunkcyjna klawiatura

9 marca 2019, 08:20
Corsair zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowej klawiatury K83 Wireless Entertainment. Czym ma się wyróżniać ta premiera?
Corsair K83 Wireless - bardzo wielofunkcyjna klawiatura

K83 Wireless posiada obudowę z anodowanego aluminium, niestandardowe i unikatowe przełączniki klawiszy CORSAIR o ultraniskim profilu z białym podświetleniem LED oraz intuicyjne rozmieszczenie klawiszy. Dzięki odpowiednio zaplanowanym układzie klawiatury, wszystkie najważniejsze klawisze multimedialne są bardzo łatwo dostępne.

Schemat budowy ułatwia szybkie oraz wygodne wyszukiwanie następnego odcinka ulubionego serialu, sterowanie odtwarzaniem materiałów audio lub bezproblemowe ogrywanie różnych gier wideo.

Do przeglądania obszernych kolekcji multimedialnych potrzeba jednak nie tylko klawiszy. Bezprzewodowa klawiatura K83 oferuje różne sposoby oglądania zawartości, a nawet korzystania z gier rekreacyjnych. Analogowym joystickiem można łatwo wybierać pozycje z menu i zarządzać treścią, a także grać w gry jak na gamepadzie w połączeniu ze znanymi z PC klawiszami WASD.

Precyzyjny, wielodotykowy touchpad i dedykowane przyciski do klikania (lewy i prawy) ułatwiają poruszanie kursorem po ekranie i wykonywanie zaplanowanych czynności. Osobny lewy i prawy przycisk można też znaleźć po bokach konstrukcji.

Autorska technologia łączności bezprzewodowej CORSAIR umożliwia łatwą konfigurację połączenia z urządzeniami wyposażonymi w złącze USB. Komunikacja odbywa się błyskawicznie przy użyciu bezprzewodowej łączności w paśmie 2,4 GHz z opóźnieniem zaledwie 1 milisekundy, a dane chroni 128-bitowe szyfrowanie AES. Opcja skorzystania z technologii Bluetooth o niskim poziomie opóźnień rozszerza możliwości szybkiego połączenia z urządzeniami bez portu USB. Klawiatura K83 jest zasilana przez baterię ładowaną przez USB, która wystarcza do 40 godzin ciągłego użytkowania.

Autorska technologia łączności bezprzewodowej CORSAIR umożliwia łatwą konfigurację połączenia z urządzeniami wyposażonymi w złącze USB. Komunikacja odbywa się błyskawicznie przy użyciu bezprzewodowej łączności w paśmie 2,4 GHz z opóźnieniem 1 milisekundy, a dane chroni 128-bitowe szyfrowanie AES. Opcja skorzystania z technologii Bluetooth o niskim poziomie opóźnień rozszerza możliwości szybkiego połączenia z urządzeniami bez portu USB. Klawiatura K83 jest zasilana przez baterię ładowaną przez USB, która wystarcza do 40 godzin ciągłego użytkowania.

K83 Wireless działa też z oprogramowaniem CORSAIR iCUE umożliwiającym zaawansowaną personalizację urządzenia przy użyciu jednego, prostego w obsłudze interfejsu. Użytkownicy mogą kalibrować joystick i dostrajać jego działanie, tworzyć makra, zmieniać mapowanie klawiszy, regulować podświetlenie LED, a także konfigurować gesty touchpada w systemie Windows. Klawiatura CORSAIR K83 Wireless Entertainment umożliwia sterowanie różnymi urządzeniami, w tym komputerami PC, kompatybilnymi telewizorami smart TV czy strumieniowymi odtwarzaczami multimediów, dostarczając zaawansowany technologicznie produkt o wysokiej jakości salonowym użytkownikom.

 

Dane techniczne:

 

CECHA

OPIS

Łączność bezprzewodowa

Ultraszybka łączność w paśmie 2,4 GHz z opóźnieniami na poziomie 1 ms lub Bluetooth 4.2

Łączność przewodowa

USB 2.0 lub USB 3.0 Type-A

Przełączniki klawiszy

Niestandardowe, autorskie, nożycowe dla graczy od CORSAIR

Touchpad

Precyzyjny z obsługą gestów maksymalnie czteropalcowych

Podświetlenie

Jednostrefowe, białe podświetlenie LED

Szyfrowanie łączności bezprzewodowej

128-bitowe AES

Typ baterii

Wbudowany akumulator litowo-polimerowo-jonowy

Ładowanie akumulatora

Za pośrednictwem złącza USB Micro-B z komputera lub innego urządzenia

Czas działania baterii

Do 40 godzin ciągłego użytku

Klawisze multimedialne

Klawisze szybkiego dostępu, pokrętło głośności i wyciszania

Częstotliwość próbkowania USB

1000 Hz

Matryca klawiatury

Anti-ghosting z obsługą naciśnięcia 20 klawiszy

Oprogramowanie

CORSAIR iCUE, wersja 3.13 i nowsze

Wymiary

381 (dł.) x 125 (szer.) x 28 (wys.) mm

Masa

0,48 kg

Akcesoria

Odbiornik bezprzewodowy USB (wymagany do łączności bezprzewodowej 2,4 GHz)

Przewód USB do ładowania i transmisji danych (1,82 m, płaski, w gumowej osłonie zapobiegającej plątaniu się)

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto