A A A

Corsair ogłasza wsparcie dla Xbox One – myszki i klawiatury wkraczają do gry

15 listopada 2018, 12:00
Marka Corsair poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Microsoft i konsolą Xbox One. Kooperacja obu amerykańskich spółek w przyszłości pozwoli graczom na bezproblemowe podłączenie do konsoli Xbox One przewodowych i bezprzewodowych klawiatur oraz myszek.
Corsair ogłasza wsparcie dla Xbox One – myszki i klawiatury wkraczają do gry

 

Dzięki nowemu projektowi Microsoft, deweloperzy otrzymali możliwość dodania do swoich gier dodatkowego wsparcia dla myszek i klawiatur. Na liście pierwszych tytułów na Xbox One, które uzyskają pełną kompatybilność z peryferiami komputerowymi Corsair, znajdują się m.in. Fortnite, Warframe i Minecraft. Microsoft zapewnił, że będzie bardzo blisko współpracował z twórcami gier. W wyniku tych starań tytuły oferujące opcję podłączenia myszki czy klawiatury będą odpowiednio zbalansowane i skierowane do wszystkich graczy, niezależnie od rodzaju sprzętu wykorzystywanego do kontroli rozgrywki.

Użytkownicy Xbox One, podłączając profesjonalną myszkę i klawiaturę mechaniczną Corsair do swojej konsoli, będą cieszyć się tą samą precyzją rozgrywki, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla graczy PC. Corsair zapewnia, że jako licencjonowany partner sprzętowy dołoży wszelkich starań, aby rozszerzyć współpracę z firmą Microsoft, dzięki której kalifornijska marka stworzy specjalne produkty, jeszcze bardziej kompatybilne z konsolą Xbox One. Dodatkowo, Korsarze poinformowali, że zobowiązują się do ściślejszej współpracy przy innych inicjatywach Microsoftu, takich jak np. Mixer, interaktywna usługa do prowadzenia relacji na żywo. Dzięki Elgato, marce będącą częścią rodziny Corsair, użytkownicy Mixera będą mogli korzystać z m.in. Stream Decków i innych, jeszcze niezapowiedzianych produktów w celu podniesienia poziomu jakości tworzonych live streamów.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto