A A A

Corsair stworzył pamięć RAM o taktowaniu 5000 MHz

14 października 2019, 13:15
Nowa pamięć Corsaira to najszybszy RAM, jaki kiedykolwiek trafił do sprzedaży. Ta szybkość ma jednak swoją cenę.
Corsair stworzył pamięć RAM o taktowaniu 5000 MHz

Corsair zaprezentował właśnie Vengeance LPX. To nowe pamięci RAM DDR4, które pracują z częstotliwością wynoszącą aż 5000 MHz. To dość wyraźny przeskok, bo na razie w sprzedaży dostępne są kości o taktowaniu wynoszącym maksymalnie 4600 MHz. W tej chwili są one zgodne jedynie z procesorami AMD.

Już ruszyła sprzedaż pamięci. Firma umożliwia zakup 16 GB pamięci, w zestawie złożonym z dwóch 8 GB kości. Wyższe taktowanie udało się uzyskać m.in. przez podniesienia napięcia do 1,5 V. Sprawia to jednak, że oprócz RAM-u, potrzebna jest też odpowiednia płyta. Na razie wspierane są tylko konstrukcje MSI: MEG X570 Godlike, MEG X570 Ace i MEG X570 Unify. Kolejne dołączą w przyszłości.

Innowacja ma jednak swoją cenę. Nowe układy kosztują 1079 dolarów. I jest to cena już po pierwszym rabacie. Za takie pieniądze można zbudować cały komputer do grania. Z drugiej strony pojawienie się takich pamięci powinno sprawić, że już wkrótce konkurencja przyłączy się do wyścigu.

fot. Corsair


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto