A A A

Czy iPhone'y będą mogły wcześnie wykrywać oznaki depresji?

23 września 2021, 11:00
Firma Apple bada dane dotyczące snu i pisania na klawiaturze, aby wykryć wzorce związane ze stanem samopoczucia psychicznego.
Czy iPhone'y będą mogły wcześnie wykrywać oznaki depresji?

Apple dla zdrowia

"The Wall Street Journal" donosi, że firma z Cupertino prowadzi badania nad tym, czy jej telefony mogą pomóc ocenić stan zdrowia psychicznego i ewentualne pogorszenie funkcji poznawczych. Badania są częścią partnerstwa koncernu z amerykańską firmą biotechnologiczną Biogen i Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles. Naukowcy z tej ostatniej jednostki będą używać do zbierania danych kamery wideo, klawiatury i czujników audio iPhone'a, a także Apple Watcha. Dzięki temu dowiedzą się, w jaki użytkownicy mówią, jak często i jak szybko chodzą, poznają ich tętno i częstość oddechów, rytm snu i wiele innych danych.

Związek między literówkami a depresją


Badacze będą mogli również mierzyć szybkość pisania na klawiaturze i częstotliwość pojawiania się literówek. Wszystkie te informacje zostaną następnie porównane z kwestionariuszami samopoczucia wypełnianymi przez użytkowników telefonów i pobieranymi od nich próbkami włosów. Być może uda się znaleźć korelacje między danymi, co da wgląd w emocje użytkownika, jego koncentrację, poziom energii i stan umysłu. A potem – w przypadku zagrożenia pogorszenia zdrowia – ostrzegać osoby, aby mogły zawczasu poszukać pomocy.

fot. Anastasia Gepp – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: Apple, iPhone
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto