A A A

Discord nie tylko dla graczy

3 lipca 2020, 14:30
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.
Discord nie tylko dla graczy

Twoje miejsce do rozmów

Discord chce z nową kampanią promocyjną dotrzeć do różnych grup, np. klubów szkolnych lub społeczności artystów. Po analizie ruchu na serwerach okazało się bowiem, że z platformy korzysta wiele osób niezwiązanych z grami. Wcześniej była ona kojarzona głównie jako narzędzie do komunikacji głosowej i tekstowej dla graczy.

Oprócz samej kampanii promocyjnej Discord wprowadził także konkretne zmiany na platformie, np. usprawnienie rejestracji użytkowników i uproszczenie zakładania serwera za pomocą gotowych szablonów. Firma planuje także zmienić elementy humorystyczne pojawiające się na platformie – na bardziej uniwersalne. Do tej pory były one charakterystyczne dla strefy gamingowej.

 

Nowe hasło, odświeżona grafika

Zmiany wynikają z informacji zwrotnej, jaką platforma otrzymała od użytkowników. Chcieli oni, by Discord był bardziej przyjazny, sprzyjający integracji i godny zaufania. Często stereotypowo kojarzono go z miejscem tylko dla osób związanych z grami. Nowe hasło promocyjne: „Twoje miejsce do rozmów" i zmiany w wyglądzie mają sprawić, że do aplikacji przekonają się także użytkowników niezwiązanych z gamingiem.

fot. Discord


Dominika Gorgosz
Tagi: Discord
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto