A A A

Donald Trump grozi Twitterowi

28 maja 2020, 14:30
Prezydenta USA oburzyło oznaczenie jego postu w serwisie.
Donald Trump grozi Twitterowi

Trump jest bardzo aktywny na Twitterze.

Prezydent Stanów Zjednoczonych oburzył się ostatnio z powodu alertu, jaki pojawił się przy jednym z jego wpisów. Twitter ostrzega przed tzw. fake newsami adnotacją, że dany wpis może zawierać nieprawdziwe informacje.

 

Wyborcze oszustwo

Trump otrzymał takie ostrzeżenie tuż po opublikowaniu postu, w którym stwierdził, że zbliżające się wybory w Kalifornii będą wielkim oszustwem. Wpis dotyczy wyborów, które mają być przeprowadzone korespondencyjnie. Prezydent przestrzega przed włamaniami do skrzynek pocztowych i nielegalnym dodrukowywaniem kart.

 

Nowe regulacje?

Po tym, jak wpis został oznaczony przez serwis alertem, prezydent zagroził, że podejmie walkę z serwisem. Jego zdaniem jest to próba zagłuszania przez media społecznościowe niewygodnego głosu konserwatystów.

Trump stwierdził, że jego administracja nie będzie pozwalać na takie działania. Zapowiedział wprowadzenie odpowiednich regulacji dotyczących mediów społecznościowych lub całkowite zamknięcie niestosujących się do zasad serwisów.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
28 maja 2020, 23:46
Bawi się w cenzora?
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto