A A A

Dyski z pamięciami 3D NAND do zastosowań przemysłowych

2 sierpnia 2017, 07:20
ADATA wprowadza do swojej oferty nowe przemysłowe dyski SSD, wyposażone w kości pamięci 3D NAND. Dzięki wzmocnionym obudowom, nośniki mogą pracować w szerokim zakresie temperatur.
Dyski z pamięciami 3D NAND do zastosowań przemysłowych

Podstawowym wymaganiem, stawianym przed nośnikami przemysłowymi jest odporność na trudne warunki pracy. Dysk ADATA ISSS314 może działać w temperaturze od -40 do 85 stopni Celsjusza przy wilgotności powietrza od 5 do 95%, a ponadto jest odporny na wstrząsy i wibracje. Dzięki tym cechom nowe produkty mogą być używane nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Zaprezentowane przemysłowe dyski SSD osiągają wysokie prędkości podczas odczytu i zapisu danych, odpowiednio 560 MB/s i 520 MB/s. Nośniki obsługują też technologie Wear Leveling, S.M.A.R.T, NCQ oraz TRIM. Model ISSS314 występuje w dwóch wersjach - z układami 3D MLC albo 3D TLC.

W praktycznych zastosowaniach dyski mają pobierać maksymalnie 2,5 W energii (dane dla wersji 512 GB), a wskaźnik MTBF (średni czas pomiędzy awariami) wynosi aż 2 miliony godzin. Jest to poprawa o 25% w porównaniu do dysków z tradycyjnymi kośćmi 2D NAND.

Dostępne są następujące warianty pojemnościowe: 32, 64, 128, 256 oraz 512 GB. Dwa pierwsze korzystają z kości 3D MLC, a pozostałe - 3D TLC. Ceny poszczególnych modeli oraz data pojawienia się w sprzedaży nie są jeszcze znane.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto