A A A

Dziennikarzy zastąpi sztuczna inteligencja

2 czerwca 2020, 09:00
Microsoft zwalnia redaktorów. Ich obowiązki przejmą roboty.
Dziennikarzy zastąpi sztuczna inteligencja

Kilkadziesiąt osób bez pracy

Osoby piszące dla serwisu MSN.com, aplikacji Microsoft News oraz przeglądarki Microsoft Edge straciły pracę. Według Business Insider w Stanach Zjednoczonych zwolniono 50 osób. Natomiast „The Guardian" doniósł, że w Wielkiej Brytanii wypowiedzenie otrzymało ok. 27 osób.

 

Newsy powstaną dzięki SI

Microsoft działa w branży prasowej od ponad 25 lat. W 1995 r. uruchomił MSN, czyli zestaw serwisów informacyjnych. Dwa lata temu podczas premiery usługi Microsoft News firma ujawniła, że ma ponad 800 redaktorów pracujących w 50 lokalizacjach na całym świecie.

Wdrażanie sztucznej inteligencji (SI) w Microsoft News trwa już kilka miesięcy. Wykorzystywano ją do tej pory m.in. do filtrowania treści i podpowiadania zdjęć, które można powiązać z artykułami. Teraz dzięki robotom mają powstawać także całe newsy.

Rzecznik firmy w wydanym oświadczeniu zapewnia, że decyzje o zwolnieniu pracowników nie są spowodowane pandemią koronawirusa, tylko jest to efekt regularnie prowadzonej ewaluacji.

fot. Geralt – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pamięć absolutna
20 stycznia 2021
Włączamy funkcję przechowywania wielu elementów w Schowku systemu Windows 10.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto