A A A

E Ink zaprezentował prototyp składanego e-czytnika

11 sierpnia 2020, 16:20
Będzie można na nim robić notatki oraz zaznaczać tekst.
E Ink zaprezentował prototyp składanego e-czytnika

Składany ekran nie tylko w smartfonach.

Podobne wyświetlacze wprowadzili już niektórzy producenci telefonów (np. Huawei Mate X, LG V50 czy Samsung Galaxy Fold). Teraz nad tym pomysłem pracuje także E Ink Corporation, czyli producent ekranów e-ink. Już w czerwcu mogliśmy zobaczyć pierwszą wersję prototypu z podwójnym, składanym ekranem. Teraz firma zaprezentowała drugą, dopracowaną już wersję.

 

Wygoda

Nowy model ma wyglądające na solidne zawiasy. Z drugiej strony umieszczone są natomiast przyciski do obsługi czytnika. Na górze ekranu są składane taśmy z oświetleniem, które można wygiąć i korzystać z czytnika nawet nocą. Za pomocą rysika można robić notatki oraz zaznaczać wybrane fragmenty tekstu. Czytnik ma też bardzo duży ekran, bo 10,3-calowy. Spory rozmiar oraz E ink, sprawiają, że jeszcze bardziej przypomina on tradycyjną, papierową książkę.Urządzenie wydaje się jednak być szczególnie przydatne do czytania gazet w wersji elektronicznej.

Zaprezentowany model to prototyp. Nie wiadomo czy i kiedy trafi do sprzedaży.

fot. Good Reader - YouTube

 


Dominika Gorgosz
Tagi: czytnik, ekran
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto