A A A

Edytor Microsoftu uchroni przed plagiatem

29 czerwca 2020, 10:45
Nowe narzędzie Microsoftu ma pomóc w twórczym pisaniu.
Edytor Microsoftu uchroni przed plagiatem

Automatyczne sprawdzanie podobieństwa tekstu

Microsoft wprowadza nową funkcję w programie Word umożliwiającą sprawdzenie oryginalności tworzonego tekstu. Dostępna w Microsoft Editor opcja Similarity Checker (sprawdzanie podobieństwa) oceni, czy powstały materiał – wypracowanie, artykuł, rozprawa naukowa itd. – nie zawiera zbyt wiele fragmentów pochodzących z innych źródeł.

 

Najpierw dla edukacji

Nowe narzędzie zostanie w pierwszej kolejności wprowadzone dla subskrybentów Microsoft 365 Education, później pojawi się w pakietach Microsoft 365 Home i Business. Ma ono bowiem wspomóc przede wszystkich uczniów, studentów i naukowców w odpowiednim, proporcjonalnym stosowaniu w swoich pracach cytatów z dzieł innych autorów. Zachowanie równowagi ilościowej między tekstem własnym a materiałami pochodzącymi z innych źródeł pozwoli uchronić się przed ewentualnym zarzutem o plagiat.

Według twórców programu Microsoft Editor opcja sprawdzania podobieństwa treści sprzyjać ma bardziej twórczemu i mniej mechanicznemu pisaniu.

 

Już od lipca

Na razie funkcja wprowadzona została w wersji zapoznawczej pakietu Office, od lipca br. ma być ogólnodostępna dla klientów Microsoft 365 Education. Na początek obsługuje tylko język angielski.

Narzędzie Similarity Checker wspierane jest przez Bing Search. Więcej na temat jego działania można dowiedzieć się tutaj.

fot. Microsoft

 


Barbara Blaczkowska
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto