A A A

Facebook broni się przez zarzutami wpływowego dziennika

20 września 2021, 08:00
„The Wall Street Journal" celowo przeinaczał prawdę i nasze intencje – twierdzi kierownictwo firmy.
Facebook broni się przez zarzutami wpływowego dziennika

To niesprawiedliwy atak – mówi Facebook

W ubiegłym tygodniu WSJ opublikował serię artykułów, które otwierają oczy na działania giganta. Dziennikarze ujawnili m.in., że serwis prowadzi prywatny rejestr VIP-ów (celebrytów i polityków), którzy są zwolnieni z surowych zasad publikowania treści obowiązujących całą resztę użytkowników. W kolejnym artykule dziennik wykazał, że pracownicy Facebooka prowadzili wewnętrzne badania na temat psychicznych zagrożeń, jakie Instagram stanowi dla nastolatków, a zwłaszcza dziewcząt. „The Wall Street Journal" zarzucił firmie, że mimo, iż wiedziała o złych skutkach użytkowania Instagrama, nic z tym nie zrobiła.

 

Jesteśmy odpowiedzialni, ale sobie radzimy

„Seria artykułów opublikowanych przez „Wall Street Journal" koncentruje się na niektórych z najtrudniejszych problemów, z którymi borykamy się jako firma – od moderacji treści i dezinformacji o szczepionkach po dystrybucję algorytmiczną i dobrostan nastolatków. Są to poważne i złożone kwestie i jest całkowicie uzasadnione, abyśmy byli pociągnięci do odpowiedzialności za to, jak sobie z nimi radzimy. Ale te historie zawierały celowe przeinaczenia tego, co staramy się zrobić, i przypisywały rażąco fałszywe motywy kierownictwu i pracownikom Facebooka" – napisał w blogu Nick Clegg, wiceprezes Facebooka ds. globalnych.

fot. Jan Vašek – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto