A A A

Facebook patentuje okulary

8 czerwca 2020, 09:45
Inteligentne okulary Facebooka mają wykonywać niewypowiedziane polecenia.
Facebook patentuje okulary

Facebook ma własny pomysł na inteligentne okulary.

Pod koniec maja br. Facebook uzyskał zabezpieczenie praw własności intelektualnej do okularów obsługujących technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality, AR).

 

Nam się uda

Szefowie Facebooka nie zniechęcili się niepowodzeniem Google'a w dziedzinie inteligentnych okularów. Choć urządzenie Google Glass nie odniosło sukcesu, to jednak społecznościowy potentat złożył w 2017 r. wniosek o opatentowanie własnego modelu okularów AR. Mają one być w stanie wykonywać komendy wydane przez użytkownika bez użycia głosu.

W opisie urządzenia wyraźnie zaznaczono, że okulary mają wykonywać „niesłyszalne i subwokalizowane polecnia" (non-audible and subvocalized commands). Procesor odpowiedzialny za obsługę okularów będzie odbierał dane pochodzące z wielu zamontowanych w nich czujników i – kierując się znajomością wcześniejszych zachowań użytkownika – wykona jedną z komend umieszczonych na predefiniowanej liście poleceń.

fot. Facebook, USPTO


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto