A A A

Facebook pomoże chronić prawa autorskie

22 września 2020, 14:30
Nowe narzędzie do egzekwowania plagiatów już jest testowane.
Facebook pomoże chronić prawa autorskie

 

Stop plagiatom

 

Facebook udostępnił właśnie wąskiemu gronu użytkowników narzędzie Rights Manager. Jest to nowy moduł, który ma ułatwić śledzenie pochodzenia fotografii umieszczanych w serwisie społecznościowym. Naruszenia praw autorskich należą w portalu do bardzo częstych zjawisk.

 

Zastrzeż zdjęcia

 

Na razie z Rights Managera korzysta jedynie wąskie grono wybranych partnerów Facebooka. Narzędzie pozwoli zgłosić naruszające prawa autorskie zdjęcia i zażądać, by zostały usunięte. Będzie też monitorować dodawane zdjęcia automatycznie. Po zamieszczeniu w serwisie fotografii można ponadto dodać do bazy danych plik CSV, zawierający metadane obrazu. W takiej sytuacji zdjęcie będzie blokowane już podczas próby publikacji przez innego użytkownika.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Rights Manager zostanie oddany do dyspozycji wszystkim użytkownikom Facebooka. Już teraz pojawiają się jednak pierwsze obawy dotyczące m.in. memów. Są to obrazy z definicji stworzone do powielania, a ewentualne umieszczenie ich w bazie może mocno to utrudnić.

Nowa funkcja najprawdopodobniej pojawi się nie tylko w Facebooku, ale trafi także do Instagrama.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto