A A A

Facebook pozwoli wyciszyć powiadomienia

10 kwietnia 2020, 09:45
Serwis pozwoli nam odciąć się od komunikatów na kilka godzin.
Facebook pozwoli wyciszyć powiadomienia

Odkąd Facebook jest na telefonach, użytkownicy w zasadzie go nie opuszczają.

Nawet gdy posiadacz profilu na Facebooku akurat z niego nie korzysta, aplikacja wciąż wysyła powiadomienia, co często rozprasza uwagę. Po wielu latach twórcy serwisu zapowiedzieli wreszcie wczoraj (9 kwietnia) dodanie trybu cichego.

 

Drobne wyjątki

Po włączeniu nowego trybu aplikacja wstrzymuje wyświetlanie na telefonie użytkownika „większości” powiadomień. Dotyczy to komunikatów o wydarzeniach, nowych wiadomościach oraz postach innych użytkowników. Jak jednak przyznają sami autorzy, części powiadomień nie będzie można usunąć. Najprawdopodobniej chodzi tu tylko o powiadomienia aplikacji dotyczące np. nowych aktualizacji bezpieczeństwa.

 

Na jak długo?

Tryb cichy będzie można skonfigurować pod kątem czasu działania. Można wyłączyć powiadomienia z automatu, ale też stworzyć kompletny harmonogram godzin, w których nie chcemy otrzymywać powiadomień.

Zdaniem twórców serwisu, nowe rozwiązanie ma pomóc wielu użytkownikom na znalezienie czasu dla domowników.

 

Początek czegoś większego

To nie koniec nowinek. Facebook dodał również nowe skróty do ustawień dwóch funkcji – powiadomień oraz kanału informacyjnego, prezentującego najciekawsze wiadomości ze świata.

Firma zapowiada też, że jest to jedynie początek większej rozbudowy funkcji serwisu. Już wkrótce będziemy mogli śledzić zużycie danych oraz zobaczyć liczniki odwiedzin na naszym profilu.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto