A A A

Facebook pyta o ekstremistów

2 lipca 2021, 09:50
Platforma społecznościowa testuje funkcję mającą zapobiegać rozpowszechnianiu radykalnych treści.
Facebook pyta o ekstremistów

Może chcesz odejść?

Część użytkowników aplikacji Facebooka w Stanach Zjednoczonych otrzymuje wiadomość zawierającą pytanie: „Czy obawiasz się, że ktoś, kogo znasz, staje się ekstremistą?" („Are you concerned that someone you know is becoming an extremist?") – informuje stacja CNN. Wraz z komunikatem pojawia się propozycja odwiedzenia strony pomocy.

 

Naprawdę pytamy

Zrzuty ekranu pokazujące komunikat pojawiły się m.in. na platformie Twitter. Andy Stone, rzecznik Facebooka, powiedział dziennikarzom CNN, że portal rzeczywiście zadaje pytania o możliwość zetknięcia się z osobami o skrajnych poglądach jest to część programu zwalczania treści ekstremistycznych w sieci społecznościowej.


Stone dodał, że użytkownikom udzielającym na zadane pytanie odpowiedzi „tak" wskazywane grupy wsparcia takie jak Life After Hate, która pomaga zerwać kontakt z ruchami, organizacjami bądź osobami głoszącymi skrajne poglądy.

Nie wiadomo, w jaki sposób Facebook ustala kryteria, według których ci, a nie inni użytkownicy są pytani o możliwość utrzymywania  kontaktu z kimkolwiek zaliczonym do grona ekstremistów.

fot. Fajrul Falah – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
2 lipca 2021, 12:55
Wśród moich znajomych wciąż jest zbyt wieli antyszczepionkowych ekstremistów. Im już chyba nie można pomóc.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto