A A A

Facebook zakłada spółkę od zarządzania usługami płatniczymi

11 sierpnia 2020, 16:40
Agencja Bloomberg poinformowała dzisiaj o powstaniu grupy F2 (skrót od Facebook Financial). Jest to specjalna jednostka, która ma nadzorować wszelkie projekty firmy związane z handlem i płatnościami w serwisach należących do giganta.
Facebook zakłada spółkę od zarządzania usługami płatniczymi

 

Plany ekspansji

 

Zdaniem agencji utworzenie nowej spółki ma na celu poszerzenie zakresu Facebook Pay czy WhatsApp Pay. Tę drugą usługę koncern kierowany przez Marka Zuckerberga próbuje obecnie uruchomić i wypromować w wielu krajach na świecie.

Na czele F2 stanąć ma David Marcus, jeden z twórców kryptowaluty Libra. Facebook liczy, że nowa spółka pozwoli uczynić model biznesowy swoich portali jeszcze bardziej dochodowym. Przy bazie odpowiednio 2,6 miliarda użytkowników Facebooka oraz 2 miliardach WhatsAppa, firmie zależy na przyciągnięciu jeszcze większej grupy reklamodawców.

Pomimo bardzo dużego grona potencjalnych użytkowników, Facebook Pay wciąż nie może dogonić usług takich jak Apple Pay czy Android Pay. Wydaje się to już jednak wyłącznie kwestią czasu.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto