A A A

Firefox poinformuje o wykradzionych hasłach

18 lipca 2019, 18:10
Menedżer haseł Firefoksa wskaże użytkownikowi niepewne dane logowania.
Firefox poinformuje o wykradzionych hasłach

Według informacji serwisu TechDow, 70. wydanie Firefoksa będzie sprawdzać, czy zapamiętane dane logowania nie pojawiły się w bazach zawierających listy wykradzionych loginów i haseł. Jeśli tak się stanie, przy niepewnym koncie pojawi się ikona wykrzyknika oraz informacja „Hasło wyciekło lub zostało wykradzione od czasu ostatniej aktualizacji danych logowania" oraz zalecenie, aby je zmienić.

O nowej funkcji zabezpieczającej użytkowników Firefoksa wspomniano w portalu Bugzilla w wątkach „Add breach indicators to saved logins" i „Only show breach indicators on logins for sites where the breach included passwords".

Mozilla współpracowała już wcześniej z prowadzonym przez Troya Hunta serwisem Have I Been Pwned. Zgromadzono w nim informacje o kontach, których dane logowania wyciekły. Twórcy przeglądarki przygotowali również własną wersję tej usługi (Firefox Monitor). Z obydwu baz wykradzionych haseł korzystają już menedżery działające jako zewnętrzne dodatki do Firefoksa.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto