A A A

Firma Xiaomi złożyła serię patentów

18 grudnia 2019, 11:10
Kolejne smartfony produkowane przez chiński koncern będą wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań.
Firma Xiaomi złożyła serię patentów

Xiaomi Mobile Software słynie z innowacyjnych pomysłów, które stara się wdrażać w swoich produktach. Koncern złożył w biurze patentowym kilka kolejnych projektów. Są wśród nich m.in. wyświetlacz przestrzenny, okalający niemal całą bryłę telefonu, oraz umieszczone pod ekranem aparaty – przedni i tylny. Aby korpus był jak najcieńszy, opatentowano również rozwiązania bezprzyciskowe. Wszystkie funkcje telefonu mają sprowadzać się do komend dotykowych i głosowych, bez fizycznych przycisków. Krawędzie ekranu mają być więc niezwykle cienkie, a kamery niewyczuwalne.

Smartfon z takimi cechami nie będzie miał komory na kartę SIM oraz kartę pamięci. Wychodzi na to, że aparat będzie współpracował z eSim, a wbudowana pamięć nie będzie rozszerzalna. Tego typu wyjście wykorzystano już w Xiaomi Mi Mix Alpha, który został wyposażony w nierozszerzaną pamięć 512 GB przy 12 GB RAM. Można przypuszczać, że smartfon, w którym wykorzystane zostaną opisane tu patenty, będzie obsługiwał 5G. Projekty patentowe ukazują sprzęt bez widocznej kamery i paska bocznego.

W tym roku Xiaomi prezentował już prototyp smartfona z kamerą pod ekranem, więc najwyraźniej trwają dalsze prace związane z adaptacją takiej funkcji do większej liczby urządzeń.

Let'sGoDigital ujawnia, że chiński producent w związku ze złożonymi do urzędu patentami planuje produkcję smartfona, który będzie bardzo łatwy w samodzielnym dostosowaniu układu ikon, wyborze sposobu wyświetlania informacji itd. Przyciski funkcyjne na wyświetlaczu telefonu mają zmieniać się automatycznie podczas wyboru kolejnych aplikacji czy programów systemowych.

fot. Let'sGoDigital

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto