A A A

Fitbit charge 4 w przedsprzedaży

1 kwietnia 2020, 17:15
To nowy model w serii popularnych opasek sportowych.
Fitbit charge 4 w przedsprzedaży

Wizualnie najnowszy model opaski nie różni się od reszty z serii, jednak pod kątem możliwości charge 4 zyskuje zdecydowaną przewagę. Zaczynając od (wreszcie!) wbudowanego GPS-a, a na kontroli apki Spotify kończąc. Do tego dochodzi bateria wytrzymująca do 7 dni i technologia NFC z modułem Fitbit Pay do wykonywania płatności za pomocą opaski.

Do tej pory największą wadą tej jednej z najpopularniejszych serii był właśnie brak GPS-a. Fitbit charge 4 to zmienia – wbudowano tu moduł GPS, a po synchronizacji opaski ze smartfonem możemy zostawić go w domu, wciąż mając pewność, że trasa zostanie zapisana, a mapę mamy pod ręką. Poza tym urządzenie umożliwia śledzenie tętna 24/7, śledzenie całodniowej aktywności sportowej z inteligentnym rozpoznawaniem aktualnie wykonywanych ćwiczeń oraz identyfikowanie faz snu wraz z podsumowaniem jego jakości. Opaska daje też m.in. podgląd w całodniowe spalanie kalorii, wyświetla również statystyki sportowe, cele i spersonalizowane przypomnienia.

Dodatkowo dochodzi ciekawa opcja zliczaniu czasu aktywności. To autorski projekt Fitbit – polega na wyznaczaniu celu dla różnych aktywności fizycznych, nie tylko dobrze znanego z innych urządzeń progu 10 tys. przebytych kroków. W charge 4 za każdą minutę wykonywanej czynności ze spersonalizowanych celów zostaną nam przyznane punkty, co ma dodatkowo motywować do korzystania ze strefy aktywności.

Ponadto opaska jest wodoodporna i działa w temperaturze od -20° do 60°C. Można ją bezproblemowo zsynchronizować z większością popularnych smartfonów i tabletów – bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth LE i internetu. Notyfikacje na opasce wyświetlane są jednak tylko w przypadku smartfonów z Androidem 7.0 (Nougat) i wyżej.

Wszystkie te wbudowane funkcjonalności oraz właściwości urządzenia sprawiają, że jest to obecnie jedna z najciekawszych dostępnych propozycji w tym segmencie. Opaska dostępna będzie też w wersji z językiem polskim, w kilku opcjach kolorystycznych. Więcej informacji o specyfikacji i możliwościach opaski znajduje się na stronie producenta.

Fitbit charge 4 można aktualnie zamówić w przedsprzedaży. Charge 4 jest dostępny w cenie 699 zł w kolorze czarnym, drzewa różanego i błękicie/czerni. Charge 4 Special Edition jest dostępny w cenie 779 zł z elegancką, odblaskową plecioną opaską oraz klasyczną czarną opaską, którą można łatwo zamienić na czas treningu lub dla osiągnięcia bardziej sportowego wyglądu.

fot. Fitbit


Paula Jeziorska
Tagi: smart, NFC
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto