A A A

Funkcje monitorujące zdrowie – plany giganta

14 października 2021, 17:40
Apple testuje nowe funkcje prozdrowotne w słuchakach AirPods - donosi „The Wall Street Journal".
Funkcje monitorujące zdrowie – plany giganta

Po Apple Watch pora na AirPodsy

Chodzi o używanie wkładek dousznych do wykonywania pomiarów temperatury, monitorowania postawy oraz poprawy słuchu.

Dotychczas firma Apple większość funkcji zdrowotnych i fitness oferowała wraz z urządzeniami Apple Watch; najnowsze raporty wskazują, że koncern rozważa dodanie do własnych urządzeń czujniki mierzące ciśnienie krwi, jakość snu, zawartość tlenu we krwi i poziom glukozy.

Połączenie funkcji zdrowotnych z produktami jest jednak trudne, głównie ze względu na problemy w spełnianiu wyśrubowanych standardów medycznych. W czerwcu poinformowano na przykład, że następny Apple Watch będzie monitorować temperaturę, ale ta funkcja nie pojawiła się w modelu Apple Watch 7, który został zaprezentowany we wrześniu.

Raport przygotowany przez „The Wall Street Journal" nie podaje szczegółów na temat planów Apple'a związanych ze urządzeniami AirPods. Tymczasem w sprzedaży jest wiele słuchawek mierzących temperaturę ciała oraz czujników ostrzegających o nieprawidłowej postawie.

Dobrym pomysłem byłoby wykorzystanie AirPodsów jako asystenta słuchu dla osób słabo słyszących, chociaż produkt ten nie ma odpowiednich certyfikatów wydawanych przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto