A A A

Futurystyczne notebooki - Asus na CeBIT 2010

5 marca 2010, 07:05
Futurystyczne notebooki - Asus na CeBIT 2010

Tajwański Asus podczas targów CeBIT zaprezentował znane już z Las Vegas stylowe notebooki oraz ciekawe projekty korzystające z technologii Waveface.

Stylową nowością był notebook  NX90 Bang & Olufsen ICEpower opracowany przez Davida Lewisa, wielokrotnie nagradzanego głównego projektanta firmy Bang & Olufsen, NX90 ma aluminiowe pokrycie obudowy wraz z podpórką pod nadgarstki z matowoczarną klawiaturą i dwoma panelami dotykowymi. Dwa głośniki z technologią ICEpower zostały rozmieszczone po bokach ekranu. NX90 oferuje również wyjątkowy sposób interakcji z systemem: dwie płytki dotykowe współpracują z oprogramowaniem Rotation Desktop, umożliwiając intuicyjne sterowanie jak w konsoli didżejskiej.

 

Koncepcja Waveface

Waveface to wizja nowego cyfrowego  życia. Asus wierzy, że przyszłość informatyki będzie silnie zakorzeniona w mobilności, a jej podstawę stanowić będzie tzw. "chmura" (aplikacje internetowe). Umieszczając w produktach wiele czujników, praktycznie każdy element otoczenia użytkownika - w tym nawet fizjologia i stan emocjonalny samego użytkownika - będzie źródłem wielu danych, dzięki którym właściwe informacje i usługi zostaną dostarczone we właściwym czasie

Waveface Casa

Waveface Casa to duży, panoramiczny ekran, który pełni rolę zarówno centrum rozrywki, jak i portalu internetowego. Gdy nie jest używany, elastyczny, ozdobny pokrowiec zasłania większość ekranu, eksponując jedynie niewielkie obszary, na których pojawiają się informacje zależne od kontekstu.

Waveface Light

Wyposażony w dotykowy ekran i oprawiony miękkim, elastycznym materiałem Waveface Light jest interfejsem dla "chmury", który może być używany w typowej konfiguracji ekran-klawiatura albo jako samodzielny, płaski tablet.

Waveface Ultra

Przenośne urządzenie, które można przymocować do nadgarstka. Waveface Ultra zapewnia dostęp do informacji i usług w dowolnym miejscu i czasie. Jego wyświetlacz można spłaszczyć, uzyskując większe pole widzenia.


INTERIA.PL
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto