A A A

GA-Z87X-OC - płyta główna stworzona dla overclockerów

27 czerwca 2013, 12:30
GA-Z87X-OC - płyta główna stworzona dla overclockerów

Gigabyte przyszykowało prawdziwą petardę dla ekstremalnych overclockerów oraz fanów najwyższej wydajności. Jest to płyta główna GA-Z87X-OC z pomarańczowej serii OC. Wyróżnia ją zestaw funkcji i technologii pozwalających na pokręcenie jej parametrów do niespotykanego dotąd poziomu.

Płyta została wyposażona w najwyższej jakości komponenty zapewniające jej stabilne działanie nawet w ekstremalnych warunkach. GA-Z87X-OC wspiera obsługę najnowszych procesorów Intel Core czwartej generacji dla LGA 1150. Posiada cztery sloty pamięci obsługujące do 32 GB pamięci systemowej o częstotliwości do 3000(O.C) MHz. Konstrukcja posiada 2 złącza PCI Express x 16 (x16, x8), 2 złącza PCI Express x4, 1 złącze PCI Express x1 oraz dwa złącza PCI ze wsparciem dla technologii AMD CrossFire oraz NVIDIA SLI. Pozwala więc na swobodne zamontowanie do 4 kart grafiki a dzięki rozwiązaniu OC Brace (specjalna metalowa ramka, trzymająca karty graficzne w ryzach) użytkownik nie musi martwić się o przypadkowe uszkodzenie slotów PCI w platformie bez obudowy. Oprócz tego na laminacie znajdziemy dużą ilość złącz: 6 x SATA 3 z obsługą RAID (0, 1, 5, 10), aż 10 portów USB 3.0 oraz 2 porty USB 2.0. Co więcej, dwa porty USB zostały wyciągnięte na front panel (patent OC Connect), by ułatwić overclockerom np. flashowanie BIOSu oraz użytkowanie portów USB w każdej sytuacji, gdy sięganie na tylny panel może być niewygodne.

Ponadto Gigabyte wyposażyło model GA-Z87X-OC w szereg funkcji i narzędzi, które sprawią, że podkręcanie stanie się prostsze i efektywniejsze. Zastosowano zarówno elementy nowe jak i te, które sprawdziły się na poprzednich modelach płyt przeznaczonych do OC. Do największych nowości należy przycisk OC Ignition. Jego wciśnięcie spowoduje dostarczenie zasilania do wentylatorów, systemu chłodzenia cieczą oraz slotów PCIe. Umożliwi to sprawdzenie poprawności połączeń przed podkręcaniem. Przycisk nie dostarczy zasilania do sekcji CPU ani pamięci. Dla łatwego rozpoznania został oznaczony znakiem błyskawicy. Panel OC Touch to zestaw przycisków umiejscowionych na płycie głównej, które ułatwiają podkręcanie nawet tym mniej zaawansowanym użytkownikom.

Inną przydatną funkcją jest OC PCIe Switch. Pozwala ona na manualne wyłączenie/włączenie każdej z linii PCIe. Umożliwia to odłączenie karty graficznej bez konieczności jej fizycznego wyjmowania ze slotu. Funkcja szczególnie przydatna jest podczas podkręcania wykorzystaniem ciekłego azotu oraz systemu chłodzenia cieczą.

Aby zagwarantować użytkownikom jak najdłuższy okres użytkowania GA-Z87X-OC Gigabyte zastosowało komponenty w standardzie Ultra Durable 5 Plus. Znalazły się wśród nich niezwykle trwałe, czarne kondensatory polimerowe, pozłacane styki procesora, slotów pamięci PCIe oraz zasilania, układ zasilania oparty na najwyższej jakości układach scalonych PowIRstage IR3550 czy podwójna ilość miedzi w PCB.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto