A A A

Gadżet dla podróżników

25 czerwca 2020, 13:00
Na Kickstarterze pojawiła się oferta kijków trekkingowych, które kryją w sobie wiele przydatnych narzędzi.
Gadżet dla podróżników

Technologia w podróży

Aluminiowy kij trekkingowy, który jest jednocześnie multitoolem? Na taki pomysł wpadła firma o nazwie Toporo z Kanady. To pierwsza na Kickstarterze sprzedaż marki, która reklamuje się jako specjalista od innowacyjnych produktów turystycznych. Jednym z takich produktów jest niedawno pokazany na łamach Kickstartera przyrząd, który ma być doskonałym uzupełnieniem wszelkich wypraw w teren.

Multitool, który jest kijem trekkingowym (albo na odwrót), nazwano po prostu Trekking Pole. Kij wyprodukowano z aluminium i wyposażono w szeroką gamę narzędzi, które zwykle zabiera się w teren. Wszystkie sprzęty ukryte są w korpusie kija, co w założeniu ma minimalizować liczbę zabieranych dodatkowych przedmiotów.

 

Zestaw włóczykija

Kijem trekkingowym firmy Toporo można ciąć dzięki umieszczeniu w nim noża, piłować dzięki ukrytej w korpusie pile, a także rozpalać ognisko krzemieniem, który również znajdziemy w Trekking Pole. Dodatkowo w zestawie jest wkrętak, który ma płaską główkę i krzyżak.

Jak podkreślają twórcy kampanii, wszystkie te narzędzia mieszczą się w smukłej obudowie lekkiego, kompaktowego kijka trekkingowego. Można więc wygodnie wędrować, podpierając się multitoolem z nakładką absorbującą wstrząsy i stabilizującą kij w niewygodnym terenie.

 

Udoskonalenia

Oprócz wspomnianych elementów wyposażenia, które tworzą z kijka multitool, twórcy zwrócili uwagę także na wykończenie urządzenia. Elementy są chronione przez ściśle przylegające do korpusu gumy, które chronią wnętrze kija przed dostaniem się do niego wody. Ta izolacja sprawia także, że narzędzia są dobrze osadzone w jego wnętrzu.

Jak większość kijów trekingowych także i Trekking Pole pozwala na dostosowanie jego długości. Mimo narzędzi schowanych wewnątrz korpusu wysokość kijka można dopasować do potrzeb użytkownika.

Kij można dzielić na sekcje

Według twórców jest to przyszłościowe narzędzie dla miłośników technologii i wycieczek. Więcej informacji na jego temat można znaleźć bezpośrednio pod linkiem do kampanii na Kickstarterze.

fot. Kickstarter


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto