A A A

Głośnik Google szpieguje użytkowników?

16 października 2017, 12:00
Jeden z redaktorów portalu Android Police odkrył, że testowany przez niego głośnik Google cały czas nagrywa otoczenie i przesyła pliki dźwiękowe na serwery Google.
Głośnik Google szpieguje użytkowników?

Nawet kiedy urządzenie zostało wyłączone przez użytkownika, po chwili wybudzało się i wracało do nagrywania. Portal Android Police zgłosił sprawę do Google, które szybko zareagowało, wysyłając na miejsce jednego z inżynierów. Jak tłumaczą przedstawiciele korporacji z Mountain View, zachowanie głośnika było wynikiem błędu w oprogramowaniu, który dotyczy tylko egzemplarzy udostępnionych dziennikarzom do testów.

Co więcej, Google wypuściło aktualizację oprogramowania, która ma wykluczyć powstanie podobnego błędu w jakimkolwiek głośniku z serii Home, a dane zebrane przez wadliwe egzemplarze zostały usunięte. Mimo rozwiązania tego konkretnego problemu, niesmak pozostaje, szczególnie, że to nie pierwszy tego typu incydent związany z asystentami domowymi. Całkiem niedawno głośno było o incydentach podsłuchiwania użytkowników przez głośniki Amazon Echo.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
17 października 2017, 09:25
Witam! Myślałem, że takie rzeczy, to tylko w filmach są możliwe :oczy: . Np. w serialu "Ranczo", gdzie to Arkadiusz Czerepach (Artur Barciś) wspólnie z redaktorem Tomaszem Witebskim (Jacek Kawalec) założyli radio interaktywne. W każdym radioodbiorniku były zainstalowane podsłuchy i wszyscy o wszystkich wszystko wiedzieli. Ale teraz (jak widać) wszystko jest możliwe. Dlatego jak widzę napis "Google", to już nic mnie nie dziwi. Widząc napis "Google" przychodzi mi na myśl tylko jedno.  "Google" = inwigilacja i szpiegostwo.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto