A A A

Google One: automatyczny backup telefonu

16 września 2019, 10:15
Subskrybenci usługi Google One za darmo archiwizują dane zapisane na smartfonie.
Google One: automatyczny backup telefonu

Funkcja automatycznego backupu informacji zapisanych w aparacie działającym pod kontrolą Androida jest oferowana wszystkim subskrybentom Google One.

Płatną usługę przechowywania danych w chmurze – Google One – przedstawiono w maju 2018 roku. Użytkownicy mają do wyboru sześć abonamentów, pozwalających skorzystać z przestrzeni od 100 GB (za 8,99 zł miesięcznie) do 30 TB (za 1399,99 zł miesięcznie).

Archiwizacja danych ze smartfona obejmuje wykonywanie kopii zapasowych tekstów, kontaktów i aplikacji. Ponadto zapisywane są zdjęcia i materiały wideo (w oryginalnej jakości) oraz wiadomości multmedialne (MMS). Nowa usługa ułatwia zabezpieczanie danych i odzyskiwanie ich w przypadku utraty aparatu. Backup był możliwy już wcześniej, ale wymagał użycia wielu osobnych apletów. Przykładowo, kopia zapasowa zdjęć jest wykonywana również przez program Zdjęcia Google'a.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto