A A A

Google One: automatyczny backup telefonu

16 września 2019, 10:15
Subskrybenci usługi Google One za darmo archiwizują dane zapisane na smartfonie.
Google One: automatyczny backup telefonu

Funkcja automatycznego backupu informacji zapisanych w aparacie działającym pod kontrolą Androida jest oferowana wszystkim subskrybentom Google One.

Płatną usługę przechowywania danych w chmurze – Google One – przedstawiono w maju 2018 roku. Użytkownicy mają do wyboru sześć abonamentów, pozwalających skorzystać z przestrzeni od 100 GB (za 8,99 zł miesięcznie) do 30 TB (za 1399,99 zł miesięcznie).

Archiwizacja danych ze smartfona obejmuje wykonywanie kopii zapasowych tekstów, kontaktów i aplikacji. Ponadto zapisywane są zdjęcia i materiały wideo (w oryginalnej jakości) oraz wiadomości multmedialne (MMS). Nowa usługa ułatwia zabezpieczanie danych i odzyskiwanie ich w przypadku utraty aparatu. Backup był możliwy już wcześniej, ale wymagał użycia wielu osobnych apletów. Przykładowo, kopia zapasowa zdjęć jest wykonywana również przez program Zdjęcia Google'a.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto