A A A

Google Stadia ruszy jeszcze w tym roku

17 października 2019, 16:35
Premiera nowej usługi streamingowej, stworzonej z myślą o graczach, czeka nas jeszcze przed świętami.
Google Stadia ruszy jeszcze w tym roku

15 października br. Google ogłosił na swojej nowojorskiej konferencji, że Google Stadia ruszy już w przyszłym miesiącu –19 listopada br. Na początku usługa będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz niektórych państwach Europy. Na liście znalazły się: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Belgia, Irlandia i Holandia. Przy wyborze tych lokalizacji koncern kierował się stopniem rozwinięcia architektury sieciowej. Na polską wersję musimy więc jeszcze poczekać – pojawi się ona prawdopodobnie około 12 miesięcy po amerykańskiej premierze.

Znane są już ceny Stadii. Abonament Pro będzie kosztował 9,99 euro (ok. 45 zł). W ramach tej opłaty gracze będą mogli cieszyć się jakością 4K z obsługą dźwięku przestrzennego 5.1 oraz zyskają dostęp do około 30 gier. Z czasem oferta gier będzie się zwiększać.

W 2020 roku pojawi się darmowa wersja Google Stadii. W tym przypadku trzeba będzie wykupić jednak dostęp do każdej gry, a rozdzielczość będzie ograniczona do 1080p (za to użytkownik dostanie ją na stałe).

Google rozpoczął też sprzedaż pakietu Founder Edition. W jego skład wchodzi Chromecast (specjalne urządzenie do streamowania), kontroler Google Stadia oraz dwa kody na trzymiesięczny abonament Pro. Taki pakiet kosztuje 129,99 euro (ok. 560 zł).

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto