A A A

Google inwestuje w indyjskie smartfony

25 czerwca 2021, 16:40
Google wraz z indyjskim przedsiębiorstwem Jio Platforms zaprezentowały JioPhone Next – niedrogi smartfon z Androidem.
Google inwestuje w indyjskie smartfony

Halo, Indie?

Indyjska firma, która w zeszłym roku otrzymała 4,5 miliarda dolarów w postaci inwestycji od Google'a ogłosiła plany pomocy ponad 300 milionom osób, które nadal korzystają z sieci 2G, w uzyskaniu dostępu do nowoczesnych technologii i szybszych łączy do internetu.

Telefon, który działa pod kontrolą zoptymalizowanej wersji systemu Android, zadebiutuje w Indiach 10 września, tuż przed sezonem świątecznym. Model pojawi się również poza Indiami – oświadczył Mukesh Ambani, szef firmy Reliance, do której należy Jio Platforms. Dodał też, że JioPhone Next będzie „bardzo przystępnym cenowo smartfonem 4G". Cena oraz specyfikacja techniczna urządzenia nie zostały na razie ujawnione.

Dyrektor generalny Google'a, Sundar Pichai, poinformował, że firma nawiązała również współpracę w dziedzinie usług chmurowych z Jio Platforms. „Pomoże to ponad miliardowi Hindusów połączyć się z szybszym i lepszym internetem, wesprze firmy w ich cyfrowej transformacji i ułatwi tworzenie nowych usług w sektorach takich jak zdrowie, edukacja i nie tylko – kładąc podwaliny pod kolejną fazę cyfryzacji Indii". Jednocześnie Pichai obiecał zainwestować w Indiach kolejne 10 miliardów dolarów . W ramach partnerstwa w chmurze 5G, Google pozyskuje również dużego klienta usług Google Cloud w Reliance, o czym poinformował Pichai.

JioPhone Next ma obsługiwać m.in funkcje Czytaj na głos i Tłumacz teraz, które będą przetwarzać dowolny tekst na ekranie telefonu (także pochodzący ze stron internetowych, aplikacji, wiadomości, a nawet zdjęć). Telefon zostanie wyposażony w aparat o wysokiej rozdzielczości.

zdjęcie: Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto