A A A

Google na szczycie listy wydawców

13 sierpnia 2020, 09:00
Firma Sensor Tower opublikowała listę największych dostawców aplikacji na urządzenia przenośne.
Google na szczycie listy wydawców

Aplikacje Google'a pobrano w lipcu ponad ćwierć miliarda razy.

Dane na temat liczby pobrań pochodzą z raportu „Top Mobile Publishers Worldwide" opublikowanego przez firmę Sensor Tower. Uwzględniono w nim aplikacje pochodzące z serwisów Google Play i App Store oraz podano wyniki zbiorcze.

 

O jedną trzecią do góry

Oprogramowanie koncernu z Mountain View zainstalowano w lipcu bieżącego roku 273,1 miliona razy, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu z lipcem roku 2019.

Druga lokata w ujęciu globalnym przypadła Facebookowi, którego aplikacje (Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp) zainstalował ponad 215 milionów osób. Społecznościowy potentat zajął również drugą lokatę na platformie Google Play, ale w App Store dał się wyprzedzić Tencentowi i jego komunikatorom WeChat oraz QQ.

Pierwszą piątkę największych wydawców w sklepie Google Play uzupełniają Voodoo, Outfit7 i Crazy Labs. W App Store zamiast dwóch ostatnich firm znajdziemy Tencenta i ByteDance.

 

Największy czy najpopularniejszy?

Firma Sensor Tower opracowała również listę najpopularniejszych aplikacji niebędących grami. Zarówno na platformie Google'a, jak i Apple'a w lipcu wygrał TikTok koncernu ByteDance; w rezultacie platforma do publikowania krótkich klipów wideo zwyciężyła również w ujęciu globalnym.

TikTok został pobrany ponad 65 milionów razy, co oznacza wzrost o 21,4% w stosunku rok do roku. Najwięcej nowych użytkowników aplikacji pochodziło ze Stanów Zjednoczonych i Indonezji (odpowiednio: 9,7% i 8,5%).

Drugie miejsce w ogólnoświatowym rankingu pobrań przypadło Facebookowi. Spośród 53,6 miliona nowych instalacji największy odsetek odnotowano w Indiach (23,1%) i Indonezji (9,1%). Kolejne miejsca w pierwszej piątce zajęły Zoom, Instagram i WhatsApp.

 

Kto zarobił najwięcej?

Użytkownicy TikToka wygenerowali w lipcu przychody w wysokości ponad 102 milionów dolarów. Lwia część tej sumy (89%) pochodziła z Chin.

Drugą niezwiązaną z grami aplikacją na liście najbardziej dochodowego oprogramowania była przenośna wersja YouTube'a. Firma Google zarobiła dzięki niej prawie 77 milionów dolarów (54% w USA). Tinder, Tencent Video oraz iQIYI zamknęły pierwszą piątkę.

fot. Sensor Tower


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto