A A A

Google ogłasza Androida 10 Go

27 września 2019, 10:40
Jest oficjalna zapowiedź nowej wersji systemu Android dla budżetowych smartfonów.
Google ogłasza Androida 10 Go

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich wydań Androida, również przy „dziesiątce" Google zdecydował się na wprowadzenie wydania Go. Android 10 Go Edition to specjalna wersja systemu przeznaczona dla telefonów dostępnych w niższych cenach.

Poprawiona w nim została płynność ładowania aplikacji o 10 procent względem poprzedniej wersji Go. Jest to możliwe dzięki odchudzeniu systemu i zmniejszeniu łącznego rozmiaru plików. Oszczędniej zasobami gospodarują też usługi Google'a. Ponadto usprawniono czyszczenie pamięci z niepotrzebnych plików. Wszystko to sprawi, że korzystanie z tanich smartfonów będzie bardziej komfortowe. A mówimy o urządzeniach kosztujących poniżej 30 dolarów, produkowanych z myślą o krajach najbiedniejszych.

Najciekawszą nowinką jest jednak Adiantum - system szyfrowania opracowany przez Google'a w taki sposób, by nie obciążał sprzętu. Zdaniem firmy ma zapewnić również tanim smartfonom bezpieczeństwo na poziomie porównywalnym do gwarantowanego w urządzeniach z najwyższej półki, a przy tym nie wpłynie na płynność działania.

Oczywiście wersja Go ma wiele braków względem pełnoprawnego Androida. Google z każdą kolejną edycją stara się jednak zacierać różnice - tym razem postanowiono dodać pełnoprawnego Asystenta Google i funkcję czytania na głos wyświetlanego tekstu. Ulepszono również grupującą zdjęcia aplikację Gallery Go. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji program automatycznie segreguje fotografie według różnych kryteriów.

Pierwsze smartfony z Android 10 Go Edition trafią do sprzedaży jesienią.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto