A A A

Google pokaże apolityczne podpowiedzi

11 września 2020, 08:40
Koncern z Mountain View zmienia zasady autouzupełniania haseł przed wyborami prezydenckimi w USA.
Google pokaże apolityczne podpowiedzi

Za, a nawet przeciw

Przedstawiciele Google'a poinformowali, że przed zaplanowanymi na listopad br. wyborami prezydenckimi w USA zmieniają zasady automatycznego uzupełniania haseł wpisywanych w wyszukiwarce oraz w pasku adresu przeglądarki Chrome.

 

Podpowiedzi bez sugestii

Z listy sugerowanych podpowiedzi mają zniknąć te wyrażenia, które mogą zostać zinterpretowane jako zachęta do głosowania na konkretnego kandydata lub przeciw niemu. Usunięte zostaną również stwierdzenia dotyczące metod głosowania oraz miejsc, w których znajdują się lokale wyborcze. Przykładowo, nie pojawią się frazy „możesz głosować telefonicznie" i „nie możesz głosować telefonicznie" („you can/can't vote by phone"). Podobnie jest w przypadku pytań o wpłacanie dotacji dla komitetów wyborczych.

Usunięte zostały już podpowiedzi mogące wpłynąć na wizerunek kandydatów. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „Donald Trump" pojawiają się sugestie dotyczące wieku, wzrostu, dzieci albo rodziców urzędującego prezydenta. Podanie wyrażenia „Donald Trump is" skutkuje wyczyszczeniem całej listy podpowiedzi; tak samo dzieje się w przypadku pytań na temat kandydata Partii Demokratycznej. Dla porównania, po wpisaniu słów „Roberd Redford is" dostarczany jest pokaźny zestaw podpowiedzi – na pierwszych miejscach miejscu znajdują się: „robert redford is he still alive" i „robert redford is he dead".

fot. Google, Jackie Ramirez – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto