A A A

Google poszerza funkcję szybkiego parowania słuchawek Bluetooth

22 lipca 2019, 14:30
Po dwóch latach Google postanowił upowszechnić własną usługę pozwalającą na szybkie parowanie słuchawek.
Google poszerza funkcję szybkiego parowania słuchawek Bluetooth

Po dwóch latach poszerzono wreszcie zasięg funkcji Android Fast Pair, która umożliwia szybkie parowanie słuchawek z Androidem. Usługa w teorii działa już od 2017 roku, tyle że ograniczona była do trzech produktów takich jak Libratone Q Adapt, Plantronics Voyager 8200 czy Pixel Buds Google'a.

Teraz jednak usługa współpracuje z kilkunastoma modelami firm: Libratone, Jaybirdy, Cleer, JBL, Anker i LG. W przyszłości, rzecz jasna, lista ta ma się wydłużyć. Wciąż nie opublikowano jednak zestawienia kompatybilnych z Fast Pair smartfonów/tabletów – docelowo Google chce, by dostęp do usługi mieli wszyscy użytkownicy sprzętu z Androidem 6.0 na pokładzie.

W praktyce działa to podobnie jak w słuchawkach AirPods Apple'a, które można sparować z urządzeniami z jabłkiem w logo w momencie otwarcia pudełeczka. Od teraz wystarczy zbliżyć kompatybilny z Fast Pair zestaw Bluetooth na niewielką odległość od telefonu/tabletu, by nawiązało się między nimi połączenie.

Drugą nowością jest funkcja „znajdź moje urządzenie", która zapamiętuje ostatnią lokalizację sparowanych komponentów, a także emituje dźwięk, jeżeli te w chwili gdy ich szukamy znajdą się w zasięgu Bluetooth.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto