A A A

Google zapowiada nowości w usłudze Workspace

2 marca 2021, 13:50
Koncern rozwija swoje usługi wspomagające zdalną pracę.
Google zapowiada nowości w usłudze Workspace

Krok w przyszłość

Google zapowiada aktualizację usługi Workspace, w wyniku której pojawi się w niej wiele nowych funkcji, mających zwiększyć wydajność pracy zdalnej. Firma zapewnia, że od uruchomienia usługi w 2020 roku przeanalizowała, w jaki sposób ulepszyć jej działanie.

 

Powszechna integracja

Jedną z nowości, która wystartuje już wkrótce, będzie Google Workspace Frontline. To nowe narzędzie komunikacyjne, które połączy pracę z użyciem narzędzi takich jak Gmail, Czat, Dokumenty i Dysk. Koncern zapewnia też wsparcie biznesowe oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, pozwalające firmie przechowywać wrażliwe dane bez ryzyka ich wycieku.

Workspace zacznie wkrótce współpracować z Asystentem Google’a. Będziemy mogli m.in. zapytać go o zbliżające się spotkania wpisane w kalendarz czy poprosić o szybkie przełączenie nas na zdalną konferencję. Funkcja ma działać na urządzeniach mobilnych oraz głośnikach i ekranach wspierających tego asystenta.

 

Przepływ danych

Prostsze będzie też dzielenie się informacjami o obecnej lokalizacji oraz godzinach pracy. Dzięki temu możemy w wolny dzień wpisać do kalendarza informację o nieobecności i łatwo przekazać ją współpracownikom. Dodatkiem mającym pomóc skupić się na pracy jest funkcja Focus Time. To narzędzie, które ma zminimalizować utraty koncentracji. Sprawi, że w godzinach pracy powiadomienia z różnych usług nie będą nam wysyłane.

Inne zmiany to tzw. drugi ekran. Po włączeniu aplikacji Google Meet na dwóch wyświetlaczach, użytkownik będzie miał większe możliwości prezentowania danych podczas spotkań. W przypadku smartfonów pojawi się z kolei nowy interfejs, zbudowany na bazie kafelków. Inną ciekawostką będzie wzbogacenie transmisji na żywo o funkcje przeprowadzania w ich trakcie ankiet, spisywania pytań na sesję Q&A oraz generowania napisów na podstawie mowy (obsługiwane języki to angielski, hiszpański, niemiecki, portugalski i francuski).

Zmian jest zatem całkiem sporo. Miejmy nadzieję, że pozwolą one uczynić usługi Google'a jeszcze lepszym miejscem do zarządzania pracą zdalną.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto